Region Orlicko-Třebovskomapa
Návrat na hlavní stranu Kalendáře

Zámek: medvědi, flašky a zbraně.

Deštivé a chladné počasí přinutilo organizátory slavnostního zahájení letošní sezóny na zámku Linhartovy pozměnit připravený program, na který se přišlo podívat méně návštěvníků, než bylo zvykem v předchozích letech.

Přesto si první akce Mezinárodního kulturního léta zámku v Linhartovech našla dostatek návštěvníků. "Bohužel, kvůli počasí jsme museli zahájení přesunout do vnitřních prostor zámku a odvolat představení dětí z albrechtické základní školy, které měly připraven program na téma Afrika," řekl smutně správce zámku Jaroslav Hrubý, který nad přípravami programu strávil se spolupracovníky a albrechtickými dětmi plno času.

Zahájení mělo skvělou atmosféru. Miluše Kaletová představila jednotlivé vystavovatele a iniciátory expozic a poděkovala všem, kteří se zapojili do práce kolem zámku. Každý z vystavovatelů
pak získal od albrechtických dětí nějakou pozornost, květinu či láhev sektu se speciální linhartovskou etiketou. " V přízemi jsou vystaveny láhve, flašky a sklenice. Prosím, abyste si všimli, že zatímco autor výstavy nám přinesl na zámek plno prázdných sklenic, zejména od piva, my mu dáváme flašku plnou," s vážnou tváří komentoval předávání Jaroslav Hrubý. Miluše Kaletová prvním letošním návštěvníkům zámku představila nové papírové obyvatele zámku - turistu, poštovní dostavník, medvěda, lva a žirafu. "Musím pokárat pana Hrubého, neboť on nejprve vyrábí a poté teprve měří. A protože často tvoří podle hesla čím větši, tím lepší, nakonec jsme zjistili, že ať děláme, co děláme, papírová žirafa je tak velká, že se prostě na zámku nikam nevejde. Nakonec jsme ji umístili na schodišti, tak ji prosím nepřehlédněte," kárala s úsměvem správce zámku paní Kaletová. Jaké novinky pro Přátelé linhartovského zámku letos připravili?

Malé i velké návštěvníky okouzlili plyšoví medvídci, kterých bylo v zámeckých prostorách ke dni zahájení sezóny tisíc tři sta čtyřicet dva. Jejich počet se však neustále zvyšuje, neboť lidé stále nosí další medvídky, jež by bylo možné přidat k výstavě. Nejvíce medvídků, devět set, dodala paní Ryparová. Ta při slavnostním přivítání dostala od správce zámku Jaroslava Hrubého kromě květiny také jednoho plyšového medvídka. "Medvídkům se musí číst pohádky a mělo by se jim také zpívat. Ale já zpívat neumím, proto jsem je každý den vodil do hospody. Bohužel se to stalo po čase neúnosné a já musel některé medvídky přemlouvat k návratu. A protože jsem zjistil, že medvídci opravdu nemají disciplínu, tak předáváme paní Ryparové medvídka - policistu," vysvětlil Jaroslav Hrubý. Kromě mnoha krásných zážitků si návštěvníci zámku odnášeli také pohlednice s příležitostným razítkem, které bylo vyrobeno jako doplněk k expozici o poštovnictví.

Krnovské noviny REGION
ze dne 2.června 2008

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
!!! chybi povinny parametr kniha !!!

Z KALENDÁŘE AKCÍ:

Zveřejněno 02.06.2009 v 09:25 hodin

Copyright 1998-2019 © Luděk Šorm a svazek obcí Orlicko-Třebovsko