Region Orlicko-Třebovskomapa
Návrat na hlavní stranu Kalendáře

Vánoční vinšování s Ondrášem

Tisková informace
Vánoční vinšování s Ondrášem ve prospěch Centra Paraple

Vánoce - krásné a dětskou radostí provoněné svátky, které by všem lidem dobré vůle rád zpříjemnil také Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ.
Pro tento kalendářní rok si náš soubor připravil program nazvaný Vánoční vinšování s Ondrášem. Stejně jako v minulých letech připravuje VUS ONDRÁŠ prosincové turné po naší republice, aby zpříjemnil svými koncerty posluchačům předvánoční, vánoční i povánoční čas.

více na http://vusondras.cz:

Nejvýznamnějšími z nich budou:
Brno - katedrála sv. Petra a Pavla - Petrov - úterý 26. 12. 2006 v 16.00 hod.

Praha - Hradčany, Kostel sv. Jana Nepomuckého - středa 27. 12. 2006 v 18.00 hod.

Velehrad, Bazilika Nanebevzetí P.Marie a sv. Cyrila a Metoděje - sobota 30. 12. 2006 v 15.00 hod.

Vánoce

Programová čísla letošního koncertu jsou výběrem nejúspěšnějších a posluchačsky nejzajímavějších hudebních a pěveckých titulů uváděných Orchestrem lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ v období Vánoc od roku 1994, z nichž byly v uplynulém období sestaveny tři zcela rozdílné vánoční koncerty. V bezmála sedmdesátiminutovém pořadu zahrají, zazpívají a zavinšují členové a sólisté souboru a milí hosté.

Období Vánoc mnozí z nás vnímají jako čas určitého zastavení a bilancování. Mnoho z nás si dává různá předsevzetí, kterými chce něco zlepšit. My bychom se rádi pokusili pomoci zlepšit kvalitu života určité skupině obyvatel. Navázali jsme osobní kontakt s Centrem Paraple, v jehož čele již třináct let stojí Zdeněk Svěrák. Při naší návštěvě Centra Paraple jsme se setkali s mnoha klienty - paraplegiky - převážně mladými lidmi z různých míst České republiky, kteří zůstali po úraze s poraněním míchy trvale upoutáni na ortopedický vozík a s pomocí Centra Paraple se učí s tímto handicapem znovu žít.

Rozhodli jsme se, že se jim v rámci našich možností pokusíme pomoci.
Z těchto důvodů uspořádáme tři výše zmíněné vánoční koncerty zdarma - bez vybírání vstupného a diváci budou mít možnost a příležitost tyto peníze vložit právě na Konto Paraple. Přispět bude možné zakoupením svíčky.

Jistě všichni známe ten příjemný pocit, když učiníme něco dobrého.......Učiňme tak i v tomto případě, protože nikdo z nás neví, kdy bude sám potřebovat pomoc druhých.


Děkujeme Vám a těšíme se setkání na některém z koncertů.

Hana Maděrová, komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
Tel.: +420 973 442 046, fax: +420 973 443 471, mobil : +420 603 983 070
e-mail: maderova@vusondras.cz
www.vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
!!! chybi povinny parametr kniha !!!
Zveřejněno 12.12.2006 v 00:31 hodin

Copyright 1998-2020 © Luděk Šorm a svazek obcí Orlicko-Třebovsko